موبایل

مروری بر قابلیت ارزشمند تکمیل خودکار یا Autofill در اندروید ۸ اورئو

در اندروید ۸٫۰ اورئو با استفاده از قابلیت تکمیل خودکار و به کارگیری یک پسورد منیجر همچون LastPass، Dashlane، Keeper و یا ۱Password این کار به آسانی صورت خواهد گرفت. قابلیت تکمیل خودکار بسیار کاربردی میباشد چراکه دیگر شما مجبور نخواهید بود نام خود، آدرس یا اطلاعات کارت اعتباری را دوباره و دوباره تایپ کنید.

با ویژگی جدید تکمیل خودکار که به تازگی در اندروید اورئو معرفی شده است، پسورد منیجرها قادر خواهند بود تا تنها به اطلاعاتی که برای تکمیل برنامه های کاربردی لازم است دسترسی داشته باشند و به این ترتیب داده های شما امن تر خواهد شد. لیستی خاص از پسورد منیجرها در تنظیمات اندروید قرار داشته که میتوانیم مطابق با نیازهای امنیتی و عملکردی خود یکی از آنها را انتخاب نماییم. اگر قبلاً از پسورد منیجری خاصی استفاده کرده‌اید، حال میتوانید تجربه ای جدید داشته باشید.

این ویژگی چگونه کار میکند؟

راه اندازی “تکمیل خودکار” آسان است. به تنظیمات مراجعه کنید، تکمیل خودکار یا “Autofill” را جست و جو کنید و پس از آن “خدمات تکمیل خودکار” یا “Autofill service” را انتخاب نمایید.

اگر پیش از این فایل منیجری را نصب کرده باشید در این لیست نمایش داده خواهد شد. شما حتی میتوانید با ضربه بر روی گزینه “Add service”، پسورد منیجر مدنظر خود را از پلی استور دانلود کنید.

هنگامی که یک پسورد منیجر را به عنوان سرویس تکمیل خودکار خود انتخاب نمودید، از اطلاعات ذخیره شده در آن هنگام تکمیل فرم ها استفاده خواهد شد. به عنوان مثال نام کاربری و رمز عبور ذخیره شده، هنگامی که برای اولین بار به یک برنامه وارد میشوید به شما پیشنهاد داده میشود.

سرویس تکمیل خودکار بر روی تمامی گوشی هایی که از نسخه ۸٫۰ یا بالاتر اندروید استفاده میکنند در دسترس خواهد بود. این سیستم به شما اجازه میدهد داده هایی از قبیل گذر واژه، کارت های اعتباری، آدرس ها و سایر اطلاعات شخصی را که پیش از این بر روی مرورگر کروم ذخیره نموده‌اید مورد استفاده قرار دهید.

فرقی نمیکند که از گوگل یا سایر پسورد منیجرهای موجود بر روی فروشگاه پلی استور استفاده میکنید. تجربه تکمیل خودکار موجود بر روی اورئو امنیت و راحتی بیشتری را جهت ذخیره و استفاده از اطلاعاتی همچون گذرواژه ها، شماره کارت های اعتباری و… برای شما به ارمغان می‌آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن