تلویزیون و رادیو

وقتی تصویر شبکه های صدا و سیما غیر قانونی روی آسمان می رود

طی روز های گذشته شبکه ی آی فیلم با کیفیت HD و تحت نام IFILM HD بر روی ماهواره یوتلست ۷ واقع در مدار ۷ در جه شرقی روی ایر رفت.

از آنجایی که روند اچ دی شدن شبکه های صدا و سیما شبکه نسیم و نمایش در صف هستند اچ دی شدن آی فیلم چیزی غیر قابل انتظار بود.

نکته ی دیگری ذهن ما را مورد چالش قرار داد استفاده از پروایدر ericsson television بجای پروایدر IRIB بود که این نیز جای سوال بود چرا شبکه آی فیلم توسط خود صدا و سیما و پروایدر IRIB روی این مدار نرفته است و یا اینکه چرا این فرکانس جدید توسط سایت و یا خود شبکه اطلاع رسانی نمیشود .

در نتیجه در ابتدای کار با اداره کل ارتباطات ماهواره ای صدا و سیما تماس گرفتیم و دلیل این سوالات را جویا شدیم که اعلام کردند اصلا چنین چیزی ممکن نیست و ما هیچ قرار دادی با مدار ۷ درجه شرقی نداریم.

و در نهایت امروز توانستیم با آقای مهدی مجتهد مدیر کل شبکه آی فیلم گفتگو کنیم و از ایشان در خصوص موارد بالا سوال پرسیدیم و ایشان در ابتدا گفتند آی فیلم عربی بر روی مدار ۷ در جه غربی است و روی ۷ در جه شرقی نیست و حتی شبکه اصلا اچ دی نیست ، وقتی از چند و چون ماجرا باخبر شدند درخواست کردند مشخصات دریافت شبکه جدیدی که دارد از نام و برند شبکه ی آی فیلم سوء استفاده میکند را در اختیار آنان قرار دهیم.

باید منتظر ماند و دید آیا شکایتی صورت میگیرد و یا از بابت روی ایر رفتن شبکه شان به صورت کاملاً رایگان راضی خواهند بود.

در گذشته شبکه های صدا و سیما توسط یوتلست قطع میشدند ، چرا امروزه به رایگان در جهت های مختلف روی ایر می روند بدون آنکه صاحبان شبکه و رسانه در جریان باشند؟


آپدیت:

اداره کل ارتباطات ماهواره ای صدا و سیما روی ایر رفتن شبکه آی فیلم را رسما تایید کرد و هیچ گونه کلاه برداری در این زمینه صورت نگرفته است.

این در حالی است که مدیریت شبکه هیچ گونه اطلاعی نداشت.

از این پس میتوانید شبکه IFILM HD را از طریق ماهواره یوتلست ۷ تماشا کنید

فرکانس دریافتی : ۱۱۳۲۴ سیمبل ریت ۲۹۷۰۰ پولاریزاسیون V

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. جالبیش به اینه که بدونید روی همین فرکانس که Kind TV HDو FASHION TV HDدر این جا ذکر شده دو شبکه ی دیگر هم به نام اومده حتمن سرچ کنید.

  2. وقتی متن این خبر روی میخونم خندم میگیره !
    آپدیت می کنید خودتون جواب خودتون رو میدید !
    خدا شفاتون بده

  3. کانال تلگرام رسمی آی فیلم فرکانس رو اعلام کرد

    به جای انتشار اخبار کذب با مردم صادق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن