تلویزیون و رادیو

مصاحبه با استاد انیمیشن آقای نیک گو

مصاحبه اختصاصی همراه نا با وحید نیک گو ، انیماتور ایرانی

وحید نیک گو یکی از حرفه ای ترین انیماتور های ایرانی است. وی فعالیت خود را از سال ۱۳۷۷ به صورت حرفه ای در صدا و سیمای ایران آغاز کرد و سر انجام در سال ۱۳۸۶ از صدا و سیما جدا شد و روانه خارج از کشور شد.

از آقای نیک گو در خصوص برخی کارهایی که در آن سالها انجام داده بود پرسیدم همچنین دلیل جدایی شان از صدا و سیما را نیز جویا شدیم.

بنده به عنوان انیماتور برای صبا کار میکردم و اگر بخواهم از کارهایم نام ببرم میتوانم به دایی جان و جان دایی ، یکی از این روزها ، ماجراهای کوچولو ، آقای شاه و…

در آخرین سالی که در بخش صبای صدا و سیما کار میکردم یک فرد نابینا مدیر بخش ما شد و این دلیلی بود که من از این بخش بیرون رفتم ، کار بسیار زشت و ناشایستی بود و به نوعی توهین به ما بود که اینقدر برایمان اهمیت نمیدادند و یک فرد نابینا را مسئول بخش کارتون و انیمیشن صدا و سیما کرده بودند.

از ایشان پرسیدم پس از خروج از ایران کجا رفتید؟

من ایران را به مقصد امارات ترک کردم و به محض اینکه به دبی رسیدم در یک شرکت موزیک ویدئو سازی به مدت سه ماه مشغول به کار شدم ، و طی این مدت از سوی شبکه MBC امارات به من پیشنهاد خوبی شد و قبول کردم و از سال ۸۶ تا ۹۲ در این شبکه مشغول تولید و ساخت انیمیشن و فیلم کوتاه کارتونی بودم ، تا اینکه این کمپانی یک رویه ی ضد ایرانی به خود گرفت و مجبور به ترک این شرکت شدم و بعد از چند هفته یک پیشنهاد خوب از Moby Group گرفتم و روانه این شرکت شدم . و در سالهای آخر برای شبکه فارسی وان انیمشن های سه نقطه ها و شیخ و مریدان را در دو فصل طراحی و اجرا کردم و در حالی که پیشنهاد فصل سوم نیز شده بود و در حال کار بر روی این پروژه بودم اعلام شد کنسل شد و دیگر نیاز به تولید نیست و در نهایت این شبکه به کار خود پایان داد.

 

آیا هنوز هم برای برنامه سینا شو کاری انجام میدهید؟

شبکه رادیو جوان فاقد اسپانسر و سرمایه است و چون قادر به پرداخت هزینه ها نیست امکان کار با این شبکه برای بنده میسر نیست

در حال حاضر مشغول به چه کاری هستید؟

بنده الان دو سالی است که ساکن آمریکا هستم و شرکت خودم را تاسیس کردم و از طرف مجله خط خطی بهم پیشنهاد شد و قبول کردم همچنین برای مجله آلمانی Irisiana نیز کار کردم و کارهای کارتونی و انیماتوری برای کمپانی راه نیز انجام دادم.

آیا در این مدت از هیچ شبکه ای پیشنهاد کاری به شما نشده است؟

از شبکه طپش چند باری پیشنهاد کاری به بنده شد اما بخاطر پایین بودن لول کاری و سایر دلایل دیگر پیشنهاد آنها را در نهایت قبول نکردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن