آموزش فارسی سازی تلگرام در نسخه اصلی

0
216

اپلیکیشن تلگرام بصورت پیشفرض زبان فارسی را پشتیبانی نمیکند اما تلگرام های غیررسمی زیادی وجود دارند که زبان فارسی را پشتیبانی میکنند اما یا پولی هستند و یا دارای تبلیغات اذیت کننده هستند و شاید هم شما مایل به استفاده از نسخه های غیر رسمی این اپلیکیشن نباشید در این آموزش با ما همراه باشید تا تلگرام رسمی خود را فارسی کنید.

نکته: این آموزش فقط مختص نسخه اصلی تلگرام در اندروید است و نسخه کامپیوتر پشتیبانی نمیشود.

قبل از شروع

شما نیاز به یک فایل فارسی ساز با پسوند xml دارید که از زیر آن را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید و در حافظه گوشی خود کپی کنید. (مکان کپی آن مهم نیست)

دانلود از اینجا

۱٫طبق مرحله قبل باید فایل دانلود شده را از فشرده سازی خارج و در حافظه گوشی خود کپی کنید

۲٫تلگرام را باز کنید به پی وی خود بروید. (در سرچ بار اسم خود را جستجو کنید)

۳٫ علامت سنجاقک telegram-sanjaghak در پایین را بزنید و بعد از آن File را تاچ کنید. فایل Telegram-Farsi.xml که در مرحله بالا کپی کردید را آدرس دهی و انتخاب کنید.

(به زبان ساده تر از داخل تلگرام این فایل را برای خودتان ارسال کنید)

۴٫روی سه نقطه فایل ارسال شده کلیک کنید و سپس در پنجره باز شده گزینه Apply Localization File را بزنید. (و بعد زبان پارسی را انتخاب کنید)

download-280x300

اگر مرحله انتخاب زبان پارسی نمایان نشد مراحل زیر را بروید:

۵٫حال از چت خصوصی خارج شده و به ستینگ تلگرام بروید.

۶٫کمی صفحه را اسکرول کنید در بخش Settings گزینه Language را انتخاب کنید و سپس می بینید که به لیست زبانها زبان شیرین پارسی هم اضافه شده است با انتخاب آن تمام قسمت های اپلیکیشن تلگرام خود را فارسی کنید.

تبریک میگوییم شما توانستید نسخه اصلی تلگرام خود را فارسی کنید.

__________________

فارسی سازی شده توسط خبرگزاری همراه (در صورتی که جایی از ترجمه مشکل داشت در قسمت نظرات همین مطلب بیان کنید تا مجددا ترجمه ویرایش شود)

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه