آماده سازی ۱۲ هزار فایل ویدئویی برای مشترکان رایتل

0
187

مدیرعامل اپراتور سوم اظهار کرد:با توجه به اهتمام رایتل به ارائه خدمات محتوایی بر بستر اینترنت در حال حاضر این امکان برای مشترکان رایتل وجود دارد که از طریق سرویس «دریچه هفت» حجم بالایی از فایل‌های تصویری و محتوای ویدئویی را مورد استفاده قرار دهند.
سیدمجید صدری با بیان اینکه رایتل به عنوان اولین اپراتور در سال ۱۳۹۲ نسبت به ارایه خدمات محتوایی بر بستر اینترنت همراه اقدام کرده، در توضیح نحوه ارایه خدمات محتوایی توسط این اپراتور گفت: به عنوان اولین گام به منظور توسعه و تسهیل دسترسی به محتواهای چند رسانه‌ای با استفاده از محتواهای بومی و با حفظ حقوق صاحبان آثار(تامین کنندگان محتوا)، با سازمان صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران تفاهم نامه‌ای در دی ماه سال ۱۳۹۲ منعقد شد که در پی آن و در ابتدای مسیر ۴۰۰۰ محتوا شامل فیلم، سریال، کارتون، مستند، ورزش، روایات انقلاب و همچنین امکان مشاهده آنلاین شبکه‌های تلویزیونی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای مشترکین رایتل فراهم شد.
وی ادامه داد: حال نیز مشترکین رایتل با استفاده از سرویس دیتا و با تسهیلات ویژه و کاملا رایگان می‌توانند از سرویس ویدیو درخواستی (VOD)که با نام تجاری “دریچه هفت” معرفی شده است بهره‌مند شوند. همچنین به منظور غنی‌تر ساختن آرشیو محتوایی، قراردادی با تمامی ارایه دهندگان محتوای بومی منعقد شده است.
مدیرعامل اپراتور سوم همچین عنوان کرد: با صدور مجوز سامانه نمایشی درخواستی (سند) از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی همکاری مشترک با موسسه رسانه‌های تصویری در گام نخست ۱۳۰ عنوان فیلم در ژانرهای متنوع تامین و در پرتال دریچه هفت جهت ارایه به مشترکین رایتل آماده شده است.
وی افزود: دریچه هفت مجموعه‌ای متنوع از فیلم‌های سینمایی داخلی و خارجی، سریال‌های تلویزیونی، مستندها و برنامه‌های آموزشی را به مشترکین علاقه‌مند به فیلم و سینما ارایه می‌کند. براین اساس محتواهای ارایه شده درقالب ۹ گروه اجتماعی، انیمیشن، حادثه‌ای، کمدی، آموزش، مستند، رمانتیک، داستانی و جنگی ارایه شده است.
صدری در پایان یادآور شد: فرایند ارایه سرویس‌های محتوایی به منظور جلب رضایت بیشتر مشترکین رایتل و در راستای اقتصاد مقاومتی و غنی‌تر شدن محتواهای در اختیار، در جریان بوده است و در همین راستا رایتل آمادگی خود جهت مذاکره با تمامی تامین کنندگان بومی این حوزه را با رویکرد برد–برد در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، اعلام می‌دارد.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه