معرفی و بررسی بازی ایرانی آبنبات

0
32

در بازی رایگان آبنبات هدف شما کشف کلمات معنی‌دار از بین حروف درون جدول است به‌نحوی که این حروف به صورت افقی، عمودی و یا مورد در کنار یکدیگر قرار داشته باشند. این ایده جدیدی نیست و احتمالآً مشابه‌های خارجی و ایرانی آن را پیش از این دیده‌اید. به هر حال چیدمان مورب یا افقی و عمودی برعکس حدس کلمات را چالش برانگیزتر کرده و هرچند مراحل ابتدایی به نظر برای کودکان طراحی شده اما در مراحل بالاتر باید کمی بیشتر به ذهنتان فشار بیاورید تا بتوانید کلمات را پیدا کنید.

در هر مرحله کلمات راجع به یک موضوع خاص مثل رنگ، حیوانات، اعضای بدن، واحد پولی و … بوده تا حدس زدن آن‌ها نیز کمی آسان‌تر شود. بازی ابتدا از جدول‌های ۳×۳ شروع شده و به مرور زمان بزرگ‌تر و وسیع‌تر خواهد شد و باید تعداد کلمات بیشتری را نیز حدس بزنید.

اما شاید بپرسید این بازی به آبنبات چه ارتباطی دارد؟! راستش را بخواهید ارتباط چندانی بین نام و گیم‌پلی بازی وجود ندارد. تنها هر بار با بردن مراحل تعدادی آبنبات دریافت می‌کنید که می‌توان از آن‌ها برای راهنمایی در کلمات دشوار استفاده کرد. همچنین پرداخت درون برنامه‌ای نیز برای خرید آبنبات‌های بیشتر و در واقع راهنمایی بیشتر وجود دارد. یک نکته آزاردهنده در بازی این است که با هر بار عبور از یک مرحله بازی به شما پیشنهاد می‌دهد که با تماشای یک ویدئوی تبلیغاتی آبنبات بیشتری را دریافت کنید و مهم نیست چند بار این پیشنهاد را رد کنید دوباره در پایان هر مرحله با آن مواجه خواهید شد! با توجه به رایگان بودن بازی قرار دادن ویدئوهای تبلیغاتی این‌چنینی که امتیازی را هم برای کاربر به همراه دارد منطقی است اما بهتر بود این پیشنهاد حداقل هر چند مرحله یک‌بار به کاربر داده می‌شد با توجه به این‌که بنرهای تبلیغاتی هم به‌صورت دائمی در پایین صفحه وجود دارد.

از نظر گرافیکی آبنبات چگونه است؟ با توجه به نوع بازی نیاز به قرار دادن گرافیک سه‌بعدی و جذاب نیست و محیط بازی هم ساده و دو‌بعدی طراحی شده هرچند که جای قرار دادن افکت‌های جذاب‌تر به هنگام حدس صحیح یا اشتباه کلمات وجود دارد. به‌طور کلی بازی آبنبات برای گذران اوقات مناسب است و از آن‌جایی که توسعه‌دهنده قول آپدیت مرتب بازی و افزودن مراحل بیشتر را داده ارزش دانلود کردن را دارد؛ هرچند که جای کار بیشتری برای بازی وجود داشته و امیدواریم آپدیت‌های آینده صرفاً شامل افزودن جدول‌های بیشتر نباشد.

بازی آبنبات را می‌توانید به رایگان از کافه بازار اندروید دریافت کنید.

ارسال نظر و یا دیدگاه