سایانوژن سرویس‌های خود را ۱۱ دی‌ماه تعطیل خواهد کرد

0
165

اگر از خوانندگان پر و پاقرص خبرگزاری همراه هستید و اخبار فناوری را دنبال می‌کنید حتما خبری که حدود یک ماه پیش در خصوص سایانوژن منتشر کردیم را به خاطر دارید، در این خبر گفتیم که سایانوژن کارمندان بیشتری را اخراج می‌کند.

در همان خبر گفتیم که انتظار تغییرات بیشتری را در سایانوژن می‌کشیم و اکنون شاهد انتشار خبری دیگر از سایانوژن هستیم که از تعطیلی سرویس‌های سایانوژن حکایت دارد. اگر علاقه‌مند به بحث‌های نرم‌افزاری و سیستم‌عامل‌های موبایل هستید حتما تاکنون نام سایانوژن به گوش شما خورده است، سایانوژن توسعه سیستم‌عامل موبایل Cyanogen OS را بر عهده دارد، اما همان‌گونه که اعلام شد این سیستم‌عامل و سایر سرویس‌های در حال توسعه توسط سایانوژن در تاریخ ۱۱ دی‌ماه رسماً تعطیل خواهد شد.

لازم به ذکر است که یک سیستم عامل متن باز بر اساس اندروید با نام سایانوژن ماد نیز در حال توسعه است که این سیستم‌عامل هیچ ربطی به تعطیلی سرویس‌های سایانوژن ندارد و از آنجایی که توسط برنامه‌ نویسان مستقل در قسمت‌های مختلف دنیا توسه داده می‌شود، همچنان به حیات خود ادامه خواهد داد. کدهای سایانوژن ماد نیز برای عموم قابل دسترس است تا هر کسی با توجه به سلیقه و نیاز خود بتواند پروژه مد نظر خود را به پیش ببرد.

سایانوژن به غیر از خبر تعطیلی سرویس‌های خود در ۱۱ دی‌ماه خبر دیگری از دلیل این تعطیلی و برنامه‌های بعدی سایانوژن منتشر نکرده است.

ارسال نظر و یا دیدگاه