آموزش بالا بردن امنیت واتس آپ

0
269

موضوعی که همیشه باعث نگرانی بسیاری افراد است هک شدن اکانت آنها و سوء استفاده از اطلاعات شخصیشان توسط افراد سودجو میباشد. اما گفتنی است که با رعایت چند نکته ساده برای شبکه های اجتماعی خود حداقل راههای نفوذ را به هکرها تنگ و تنگ تر میکنید. یکی از این راهها فعال سازی تایید دو مرحله ای برای ورود به شبکه های اجتماعی خود مانند تلگرام ، واتس اپ ، اینستاگرام ، توییتر و … است.

در این آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای برای Whatsapp را بررسی میکنیم. تایید دو مرحله ای (Two-Step Verification) باعث این میشود که با تنها در دست داشتن کد تایید فرستاده شده بروی موبایل نتوان به اپلیکیشن وارد شد و یک رمزی که شما از قبل تایید کرده اید باید وارد شود تا دسترسی ورود به اپلیکیشن به صورت کامل بدست آید  و بدون وارد کردن کد مرحله دوم که فقط خودتان میدانید ورود به اکانت غیر ممکن است.

فعالسازی تایید دو مرحله ای برای Whatsapp

۱٫اپلیکیشن واتس اپ را باز کنید.

۲٫ منوی سه نقطه بالای صفحه را لمس کنید.

۳٫در منوی باز شده Settings را انتخاب کنید.

۴٫در قسمت Settings به قسمت Account بروید.

۵٫حال گزینه Two-Step Verification را لمس کنید.

۶٫در صفحه باز شده برای فعالسازی تایید دو مرحله ای روی Enable کلیک کنید.

۷٫حال رمزی ۶ رقمی انتخاب کرده و آن را بزنید و روی Next کلیک کنید

۸٫رمز خود را برای تایید دوباره وارد کنید.

۹٫حال ایمیل خود را وارد کنید.

۱۰٫ایمیل خود را برای تایید دوباره وارد کنید.

۱۱٫بعد از اتمام مراحل پیغام “Two-Step Verification is enabled” را دریافت میکنید برروی Done کلیک کنید.

۱۲٫تبریک میگوییم حال روی اکانت شما تایید دومرحله ای فعالسازی شده است هنگام وارد شدن از دیوایس دیگر به اکانتتان علاوه بر پیغامی که به شماره اس ام اس میشود لازم است که رمزی که تعیین کرده اید را وارد کنید تا به اکانت وارد شوید که این موجب امن شدن و جلوگیری از هک شدن اکانت واتس اپ شماست.

 

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه