کلش آف کلنز برای ایرانی‌ها چقدر خرج برداشته است؟!

0
167

کلش آف کلنز بازی محبوبی است که در ایران عاشقان سینه‌چاک زیادی دارد، عاشقانی که حاضر هستند برای این بازی هزینه کنند و مبالغ زیادی را به‌پای آن بریزند.

احتمالا تابه‌حال اخبار زیادی از محبوبیت این بازی در ایران شنیده‌اید اما آماری که به‌تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که علاقه‌مندان به این بازی در ایران بیش از این حرف‌ها به آن ارادت دارند. طبق آمار منتشرشده توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این بازی در ایران ۶ میلیون نفر بازیکن دارد (معادل ۷ درصد کل جمعیت ایران) و بازیکنان ایرانی رقمی معادل ۱۳۲ میلیارد تومان برای این بازی هزینه کرده‌اند؛ رقمی که با خواندن آن قطعا سرتان سوت خواهد کشید!

به‌طور متوسط هر فرد رقمی معادل ۷۵ هزار تومان برای این بازی جذاب هزینه کرده است. تراکم جغرافیای بازیکنان در پهنای کشور هم به‌ترتیب در استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و البرز بوده است که اگر مرکزیت استانی را در نظر بگیریم، با شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و کرج روبه‌رو هستیم. این بازی علاوه بر هزینه، عمر کاربران را نیز هدف قرار داده و طبق آمار منتشرشده؛ بازیکنان ایرانی به‌طور متوسط در سال، یک ماه از عمر خود را صرف این بازی کرده‌اند!

طبق این آمار موثق؛ مردان مجرد ایرانی ۷۳ درصد، دانش آموزان ۴۰ درصد و سنین بین ۱۵ تا ۲۵ سال حدود ۶۰ درصد از کاربران را تشکیل داده‌اند.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه