آپدیت iOS 10.2 چه ویژگی‌های جدیدی دارد؟

0
156

به احتمال زیاد اپل تا ماه آینده آپدیت iOS 10.2 را منتشر نخواهد کرد، اما انتشار نسخه دوم iOS 10.2 ویژه توسعه‌دهندگان، اطلاعات زیادی را از آپدیت iOS 10.2 برملا می‌کند و با این حساب قصد داریم نگاهی به ویژگی‌های آپدیت iOS 10.2 داشته باشیم.

این گونه که پیداست تا یک ماه دیگر چشم کاربران آیفون به آپدیت iOS 10.2 روشن نخواهد شد، اما خوشبختانه اپل نسخه دوم این آپدیت را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرده است و از روی این نسخه می‌توان به ویژگی‌های جدید آپدیت iOS 10.2 پی برد. با این حساب با نگاهی اجمالی به ویژگی‌های جدید آپدیت iOS 10.2 با فارنت همراه باشید:

۱. emoji‌های جدید

ios-10-2-emojis

انتظار می‌رود آیفون و آی‌پدهای اپل با دریافت آپدیت iOS 10.2 میزبان ۷۲ emoji جدید باشند. از آنجایی که هنوز این آپدیت جدید منتشر نشده است، نمی‌توان به تمامی این emoji‌های جدید اشاره کرد، اما انتظار می‌رود صورتک‌های جدید و بامزه‌ای را شاهد باشیم.

۲. امکان ذخیره کردن تنظیمات پیش‌فرض مختلف برای دوربین

به جای این که هر بار مجبور باشید تنظیمات پیش‌فرض دوربین را هر دفعه ذخیره کنید، می‌توانید مد یا فیلتر‌های دلخواه خود را به صورت چندین تنظیمات پیش‌فرض ذخیره کنید و در دفعات بعدی به این تنظیمات جدید از قسمت Photos and Camera در منوی Settings دسترسی داشته باشید. به این ترتیب ویژگی‌های تصاویر Live را نیز قادر هستید به‌صورت پیش‌فرض ذخیره کنید.

۳. امکان تماس اضطراری (SOS)

این ویژگی برای اولین بار در اپل واچ حضور پیدا کرد و اکنون آیفون‌ها نیز در آپدیت iOS 10.2 میزبان امکان تماس اضطراری هستند، با استفاده از این ویژگی جالب، کاربر در حین ضرورت و اضطرار، نیازی نیست گوشی را از جیب خود بیرون بیاورد برای تماس با فوریت‌های پزشکی، آتش نشانی یا پلیس، تنها کافیست تا ۵ مرتبه دکمه on/Off گوشی را فشار دهد. سه ثانیه بعد، گوشی با این مراکز تماس برقرار می‌کند و محل موقیت شما را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

اگر هم در فهرست دفترچه تلفن گوشی، شماره‌ای را برای تماس مشخص کرده باشید، با انجام فرآیند بالا، گوشی با این شماره تماس می‌گیرد. لازم به ذکر است که این ویژگی در حال حاضر در تمامی کشورها فعال نیست.

۴. امکان بازگشت به صفحه نوشتن سریع پیامک

پیش از این باگی وجود داشت که کاربر اگر صفحه نوشتن سریع پیامک (Quick Response) را به حالت تمام صفحه، تغییر می‌داد، احتمال پاک شدن پیامی که نوشته بود وجود داشت، از قرار معلوم این باگ در نسخه آپدیت iOS 10.2 بر طرف شده است و با خیال راحت می‌توانید صفحه نوشتن سریع پیام را به حالت تمام صفحه از صفحه قفل گوشی یا پیش‌نمایش پیام تغییر دهید.

۵. اضافه شدن افکت‌های تبریک در اپلیکیشن ارسال پیام iOS 10.2

فیلتر جدیدی برای پیام‌های تبریک در اپلیکشین پیام‌رسان iOS 10.2 اضافه شده است، برای دسترسی به این فیلتر جدید کاربر باید بر روی حبابی که در کنار پیام‌ها قرار دارد، ضرب انگشت طولانی کند یا اینکه با استفاده از حالت تاچ سه‌بعدی، این گزینه را فعال کند.

۶. والپیپرهای جدید برای آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس

آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس، میزبان سه والپیپیر جدید در آپدیت iOS 10.2 هستند، کاربران این والپیپرهای جدید را برای صفحه Home یا قفل گوشی می‌توانند انتخاب کنند.

۷. اپلیکیشن‌ جدید تلویزیون

اپلیکیشن تلویزیون تمامی شبکه‌های ویدئویی را که کاربر در آنها عضو است را نمایش داده و از طرف دیگر برنامه‌های دیگری ویدئویی را بسته به سلیقه کاربر به وی پیشنهاد می‌دهد.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه