اپلیکیشن Prisma حالا ویدئوها را هم به آثار هنری تبدیل می‌کند

0
159

پریسما برنامه ویرایش عکس مشهوری که عکس‌های ساده را با استفاده از پردازش پیچیده به آثار هنری بدل می‌کند، به‌تازگی از ویدئو کلیپ‌های ۱۵ ثانیه در آی‌اواس نیز پشتیبانی می‌کند.

به این معنی که از حالا می‌توانید برنامه را با ویدئوهای کوتاه تغذیه کرده و انیمیشن‌هایی شبیه به کامیک در کمتر از یک دقیقه از آن دریافت کنید. تمام پردازش در گوشی هوشمند شما صورت می‌گیرد و کاربران بدون اتصال به اینترنت نیز می‌توانند ویدئوهای پریسمایی بسازند. برای این قابلیت ۹ حالت و فیلتر مختلف وجود دارد.

پریسما کار خود را از چهار ماه پیش در آی‌اواس و یک ماه بعد در اندروید آغاز کرد. در اولین ماه کار این اپلیکیشن که رایگان بود، بیش از ۱۰ میلیون بار دانلود شد. بخشی از کار این برنامه استفاده از پردازش شبکه‌ای عصبی یا استفاده از الگوریتم‌های یادگیری عمیق برای پردازش عکس‌ها بود. به توصیف خود پریسما این کار کاملاً متفاوت با فیلترهای عکس مختلف است، چراکه برنامه با استفاده از داده‌ای که با آن تغذیه می‌شود عکس جدیدی را از پایه تولید می‌کند.

جدای از این مطلب، باید به توانایی برنامه در جالب ساختن ساده‌ترین عکس‌ها (و از این به بعد ویدئوها) توجه کنیم. تا حدی که این برنامه می‌تواند عنوان بهترین اپلیکیشن سال را هم دریافت کند.

سازندگان پریسما که در مسکو زندگی می‌کنند، میگویند که آپدیت جدید در عرض چند هفته برای اندروید نیز موجود خواهد بود. به‌زودی این اپلیکیشن از فرمت GIF هم پشتیبانی می‌کند؛ البته شرکت زمان دقیقی برای ارائه این پشتیبانی مشخص نکرده است.

حسین روحانی زاده
سلام بنده حسین روحانی زاده هستم متولد اهواز ، بزرگ شده اصفهان و ساکن تهران . به عنوان یک نویسنده در همراه نا ، همراه شما هستم.

ارسال نظر و یا دیدگاه