امکان تست رایگان ده دقیقه‌ای اپ‌ها به گوگل پلی می‌آید

0
158

حتما برای شما هم پیش آمده که قصد خرید اپلیکیشنی را داشته باشید؛ اما در کارآیی و امکانات آن شک کنید، اینجاست که ویژگی جدید گوگل‌پلی به کمک کاربران می‌آید. باخبر شدیم گوگل مراسمی را در پیش‌رو دارد و یکی از مواردی که قرار است در این مراسم از آن صحبت به میان‌ آورد، امکان آزمایش رایگان ده‌ دقیقه‌ای اپلیکیشن‌ها است. به این ترتیب کاربران قادر هستند بازی‌ و اپلیکیشن‌های پولی را در گوگل‌پلی به مدت ده دقیقه به رایگان استفاده کنند و در صورت اینکه اپلیکیشن مورد نظر نیاز کاربر را پاسخگو بود، برای خرید آن اقدام کنند.

تا اینجای کار باید به این سیاست گوگل تبریک گفت، اما گوگل پا را از این حد هم فراتر گذاشته است و به کاربران اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌های دلخواه خود را در گوگل‌پلی بدون اینکه نصب کنند، اجرا و امکانات این اپلیکیشن‌ها را به رایگان به مدت ده‌ دقیقه آزمایش نمایند. این امر باعث می‌شود کاربران امنیت بیشتری داشته باشند و هکرها با ارائه نسخه‌های رایگان از اپلیکیشن‌ها به گوشی‌های کاربران نفوذ نکنند.

با این حساب اگر تمامی این موارد به خوبی پیش‌ برود انتظار داریم در آینده در کنار گزینه خرید بر روی اپلیکیشن‌های پولیِ حاضر در گوگل‌پلی شاهد گزینه امتحان رایگان این اپلیکیشن‌‌ها نیز باشیم. همان‌گونه که اشاره شد نیازی به نصب این اپلیکیشن‌ها از جانب کاربر بر روی گوشی نیست و اپلیکیشن‌ بر روی سرورهای گوگل اجرا شده و تنها صدا و گرافیک به گوشی کاربر استریم می‌شود بازخورد تعامل کاربر با اپلیکیشن نیز به سرورهای گوگل منتقل میشود.

این ویژگی را می‌توان به فال نیک گرفت به خصوص اینکه اگر مراحل آزمایشی خود را به خوبی سپری کند، می‌تواند نقطه آغازی برای راه‌اندازی سرویس‌ استریم بازی بر روی گوشی‌های هوشمند باشد. به این ترتیب چه بسا که در آینده شاهد استریم بازی‌هایی با گرافیک بسیار بالا بر روی گوشی‌های هوشمند با سخت‌افزارهای میان‌رده باشیم.

ناگفته نماند که منابع آگاه از سیاست‌های گوگل مدعی هستند امکان تست ده دقیقه‌ای اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی‌قرار است به صورت آزمایشی برای کاربران در مناطق جغرافیایی مشخصی صورت گیرد، از طرف دیگر در ابتدا این ویژگی تنها برای بازی‌های پولی در گوگل‌پلی اعمال خواهد شد و در فازهای بعدی شاهد امکان تست اپلیکیشن‌های پولی در گوگل پلی نیز خواهیم بود.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه