اپلیکیشن یوتیوب نیز دارای قابلیت استریم زنده ویدئو میشود

0
170

یوتیوب ساعاتی پیش با انتشار بیانیه ای رسمی اعلام کرد که به زودی قابلیت استریم زنده ویدئو را به اپلیکیشن موبایل خود اضافه می کند؛ قابلیتی که از طریق آن کاربران موبایل می توانند به آسانی لمس یک دکمه از گجت های هوشمند خود تصاویر زنده را به دیگر کاربران یوتیوب از سراسر دنیا مخابره کنند.

رابط کاربری صفحه استریم ویدئوی یوتیوب به میزان زیادی به اپ پریسکوپ شباهت دارد. درست مثل سرویس استریم ویدئوی توئیتر، در یوتیوب نیز نظرات کاربران به صورت عمودی و از پایین به بالا در صفحه پدیدار می شوند. با وجود این شباهت اما یوتیوب سرویس استریم ویدئوی خود را برتر از دیگر رقبا می خواند. به گفته آنان در سرویس استریم ویدئوی یوتیوب هم فردی که استریم را آغاز کرده و هم تماشاگران قادر به جستجوی استریم های زنده و موارد از پیش ضبط شده خواهند بود.

معرفی این قابلیت جدید در یوتیوب در حالی انجام می گیرد که اهمیت رقیب قدرتمندش پریسکوپ در جامعه با سرعت زیادی رو به افزایش است. مدتی پیش حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا به کمک استریم زنده ویدئو با پریسکوپ توانستند تصاویری را بر علیه حزب جمهوری خواه به تصویر بکشند که دوربین های تلویزیونی از شکار آنها ناتوان بودند.

گفتنی است که به غیر از توئیتر، رقیب دیگر یوتیوب یعنی فیسبوک هم اخیرا سرمایه گذاری ویژه ای برای ترویج سرویس استریم زنده ویدئوی خود میان جامعه میلیاردی کاربرانش انجام داده است.

یوتیوب ضمن اعلام این موضوع که تا حد امکان بهترین تدابیر امنیتی را برای جلوگیری از سوء استفاده از این قابلیت در نظر می گیرد، ادعا کرده که استریم های زنده اش “سریع تر و قابل اطمینان تر از هر سرویس موجود دیگر” خواهند بود.

هنوز تاریخ دقیقی برای ارائه این قابلیت برای کاربران اپلیکیشن اعلام نشده، اما یوتیوب همین حالا آن را در اختیار تعداد محدودی از کانال های پرطرفدار قرار داده که می توانید با اندکی جستجوی در اپلیکیشن استریم های زنده آنان را تماشا کنید.

ندا احمدی
سلام ندا احمدی هستم متولد 69 در خبرگزاری همراه به عنوان یک نویسنده در کنار شما عزیزان هستم.

ارسال نظر و یا دیدگاه