آموزش جلوگیری از به روزرسانی خودکار برنامه ها در گوگل پلی

2
198

آیا تا به حال دیده اید که گوگل پلی  گوشی شما به طرز دیوانه واری در حال به روز رسانی خودکار برنامه ها یکی پس از دیگری باشد؟ در چنین شرایطی حتما نگران از دست دادن دیتای خود خواهید شد. خوشبختانه جلوگیری کردن از به روزرسانی خودکار برنامه ها توسط گوگل پلی استور آسان است و ما در نظر داریم تا این راه کار را  به شما آموزش دهیم.

به عنوان یک قانون کلی، برنامه هایی که از گوگل پلی استور دانلود کرده اید برای اجرای بهتر در تبلت و گوشی اندرویدی شما به طور خودکار به روزرسانی خواهند شد که این اتفاق در نوع خود خوب است اما انجام این برورسانی ها ممکن است موجب کندتر شرن عملکرد گوشی هوشمند شود یا دیتای گوشی شما را مصرف کند. در چنین شرایطی است که به روز رسانی دستی برنامه ها به درد شما خواهد خورد.

چگونه به روزرسانی خودکار برنامه ها در گوگل پلی استور را غیر فعال کنیم؟

  • Google Play را باز کنید و سپس کشو نویگیشن را از سمت راست نمایشگر بیرون بکشید و گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید.
  • در بخش تظیمات گوگل پلی  بر روی گزینه Auto-update apps یا به روزرسانی خودکار برنامه ها کلیک کنید.
  • شما در این بخش با سه گزینه (Do not auto-update apps ، Auto-update apps at any time. Data charges may apply و Auto-update apps over Wi-Fi only) روبرو خواهید شد.

androidpit-google-play-settings-auto-update-apps-never-w782

  • حالا گزینه اول را انتخاب کنید. این انتخاب به آن معنی است که شما باید در آینده برنامه های گوشی خود را به طور دستی و از طریق گوگل پلی به روزرسانی کنید.
  • اگر مایلید که برنامه ها به طور خودکار به روزرسانی شوند اما دیتای گوشی شما مصرف نشود بهتر است که گزینه Auto-update apps over Wi-Fi only را انتخاب کنید.

چگونه برنامه ها را به طور دستی در گوگل پلی به روز رسانی کنیم؟

  • اگر گوشی خود را بر روی حالت Do not auto-update apps قرار داده اید پس باید برنامه های گوشی را به طور دستی به روزرسانی کنید. برای انجام این کار باید ابتدا به بخش My apps یا برنامه های من در گوگل پلی بروید. برای پیدا کردن My apps ابتدا کشو نویگیشن گوگل پلی را باز کنید. گزینه “برنامه های من” را در زیر Apps & games category قرار دارد.

androidpit-google-play-update-my-apps-w782

  • در این بخش فهرستی از برنامه هایی که دانلود کرده اید را خواهید دید. برنامه های شما در چند دسته مختلف، Updates, Recently updated وUp-to-date قرار گرفته اند.
  • برنامه هایی که نیاز به بروزرسانی دارند در ابتدای فهرست قرار گرفته اند. شما می توانید این برنامه ها را به طور تک تک یا با هم به روز رسانی کنید.
منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

2 نظرات

ارسال نظر و یا دیدگاه