معرفی بازی Mario’s World 2016؛ بازگشت ماریوی دوست داشتنی

0
185

بازیکنی وجود ندارد که نام ماریو را نشنیده یا با آن خاطره نداشته باشد. اکنون تصور کنید همان تجربه دوران کودکی خود را در رنگ و رویی جدید و بروز تر دوباره برای خود تکرار نمایید.

قبل از هر چیزی باید بگوییم چهره شخصیت اصلی کمی متفاوت با قبلی ها بوده و ماریو این بار قید سیبیل های معروف خود را زده است. علتش را نمی دانیم و شاید به خاطر مسائل حقوقی این اتفاق افتاده، اما هر چیزی که است باید بگوییم همین المان، با وجود سطحی بودن خود، باعث شده تا هنگام تجربه بازی احساس تکراری بودن به شما دست ندهد.

البته همچنان مراحل و تیپ شخصیت اصلی مشابه ماریوهای قدیمی هستند. مکانیزم های گیم پلی بازی همانند گذشته است. ماریو باید با عبور یا پریدن از شخصیت های منفی مانند قارچ یا حلزون به پرنسس برسد. در این راه او می تواند سکه هایی کسب کرده و یا آیتم های دیگری را به دست آورد. نکته جالب اینجاست مرحله های مخفی هم در بازی حضور داشته و با کمی جستجو می توانید آن ها را پیدا کنید.

بخشی که ممکن است در Mario’s World 2016 کمی تو ذوقتان بزند، کنترلش است. همانند یک کنترلر کنسول، در صفحه بازی دکمه هایی وجود دارد که با لمس آن ها می توانید شخصیت اصلی را حرکت دهید. اگر کمی در بازی پیشروی کنید، به راحتی می توانید با این بخش که در زیبایی HUD هم تاثیرات منفی گذاشته، ارتباط برقرار نمایید.

Mario-World-2016-2

بالاتر از شباهت مرحله ها با ماریوهای قبلی گفتیم. باید بگوییم این شباهت به طراحی محیط هم راه پیدا کرده و همان منطقه های رنگارنگ زیبای همیشگی را شاهد هستیم. خوشبختانه همین رنگارنگی محیط و تنوع مناسب آن ها باعث شده تا با وجود تعداد زیاد مراحل موجود در Mario’s World 2016 بازیکن احساس خستگی نکند.

از دیدگاه موسیقی هم ترک های شاد بازی آن قدر زیبا هستند که موجب می گردند بازیکن به خوبی با محیط و مکانیزم های گیم پلی ارتباط برقرار کند. برای سخن پایانی باید بگوییم تجربه ماریو روی اسمارت فون فرصتی نیست که همیشه نصیب بازیکن ها شود؛ آن هم عنوانی که مشابه ماریوهای ابتدایی بوده و خاطرات خیلی ها را زنده می کند. حجم پایین بازی و رایگان بودنش هم یکی دیگر از دلایلی است که می تواند شما را به تجربه Mario’s World 2016 ترغیب نماید.

google play

myket

ارسال نظر و یا دیدگاه