فرهنگ لغات فارسی، انگلیسی و عربی در تلگرام

0
162

با پیشرفت تکنولوژی و ظهور شبکه های اجتماعی خلاق و نوآوری چون تلگرام، ربات ها نیز هر روز شکل و رنگ تازه ای به خود می گیرند.  ربات vajehyabbot@ رباتی است که به وسیله ی آن می توانید بسیار سریعتر از اپلیکیشن و وبسایت واژه یاب به معنای بیش از ۱ میلیون واژه دست یابید.

برای دسترسی به این ربات کافی است از آیدی vajehyabbot@ استفاده کرده و یا رویاین لینک کلیک کنید.

با باز شدن صفحه ی ربات روی start/ کلیک کنید. پس از آن ربات واژه یاب توضیحات لازم را به شما می دهد. روش استفاده از ربات واژه یاب نیز بسیار راحت است. کافیست لغت عربی، فارسی و انگلیسی ای که معنی آن را نمی دانید برای ربات بفرستید. ربات بلافاصله معنی لغت را جست و جو کرده و به شما نشان می دهد. در صورت نیاز می توانید از طریق لینک به اشتراک گذاری شده در پایین هر معنی به نتایج بیشتر دست یابید.

img_0898-w600

در این راه اگر ربات واژه یاب معنی لغتی را بلد نباشد، این مسئله را با ارسال یک پیغام خطا به شما اطلاع خواهد داد. همانطور که گفته شد ربات واژه یاب علاوه بر معنی لغات انگلیسی قادر است، معنی لغات عربی و همچنین معنی دقیق کلمات فارسی را نیز به شما نشان دهد.

img_0902-w600

همچنین با استفاده از دستور dicmod/ قادر خواهید بود “ترجمه ی فارسی به انگلیسی” را فعال و یا غیر فعال کنید. اگر هم حوصله تان سر رفت می توانید با استفاده از دستورهای rand/ و آوردن یکی از دو کلمه ی en و یا fa در مقابل آن به صورت رندوم معانی کلمات مختلف انگلیسی و فارسی را مشاهده کنید.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه