حدف اپلیکیشن های قدیمی و منسوخ شده از اپل استور

0
184

بی تردید اپل دارای بزرگترین فروشگاه نرم افزار جهان است و البته این فروشگاه با وسعت بی حد خود در چند سال گذشته موجب رشد بدافزارهایی شده که خود را در شکل اپلیکیشن های کاربردی نشان می دهد.همین موضوع موجب شده مدیران اپل استور اقدام به حذف اپ های بدون استفاده و خطرناک کنند.

در سال های گذشته اپلیکیشن های بعضی از توسعه دهندگان آی او اس موجود در اپ استور که بدون فعالیت مانده اند و اپلیکیشن مرده محسوب می شوند،ضمن خطرات احتمالی که امکان دارد بعلت آپدیت نشدن برای کاربران داشته باشد،سازگاری با نسخه های جدید ios ندارند و تنها حافظه گوشی کاربران را اشغال می کنند.

در همین راستا،کمپانی کوپرتینویی احیرا در ایمیلی به توسعه دهندگان اپ های ios که در چند وقت گذشته آپدیت به خصوصی برای آنها منتشر نشده،گفته اند که برنامه آنها با ادامه داشتن این ماجرا به دلایل گفته شده از اپ استور برداشته شود.این تصمیم که عملیاتی شدنش احتمالا از اوایل سال آتی میلادی خواهد بود،برای توسعه دهندگانی که اپلیکیشن های آنها بدون کیفیت است خطرناک است.

طبق محتوای آمده در سیاست نامه جدید اپ استور همزمان با اعمال سیستم رتبه بندی و امتیاز دهی جدید اپ های این فروشگاه،لازم است توسعه دهندگان نام هایی با بیش از ۵۰ کاراکتر برای برنامه هایشان انتخاب نکنند،بدین علت که تا قبل از این بعضی توسعه دهندگان،نام هایی را با پی بردن به الگوریتم جستجوی اپ استور انتخاب می کردند که برنامه شان در رتبه های بالاتری نشان داده شود.

توسعه دهندگان که ایمیلی را تا ۷ سپتامبر با این مضمون از جانب اپل دریافت کرده باشند،حداکثر تا ۳۰ روز فرصت دارند تا به اعمال بروزرسانی های مورد نیاز برای اپ های خود بپردازند.از دیگر سو انتظار می رود نسخه نسخه پیش نمایش اولیه  ios 10 در مراسم معرفی گوشی‌های آیفون جدید در ۱۸ اردیبهشت ماه که امکاناتی مانند introduces Search Ads را در اختیار توسعه دهندگان می گذارد،انتشار یابد.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه