سرشماره ۰۹۹۹ به اپراتور های مجازی موبایل اختصاص یافت

0
163

هم زمان با بهره برداری تجاری از طرح ملی ترابردپذیری شماره های تلفن همراه، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده است علاوه بر ۱۹ موافقت اصولی صادر شده برای اپراتور های مجازی تلفن همراه، ۳ موافقت اصولی دیگر نیز صادر شده است.

به گفته ی یکی از مسئولان این سازمان، شرکت های رفاه ایرانیان، مبنا و آسیاتک ۳ شرکتی هستند که به تازگی موفق شده اند مانند ۱۹ شرکت پیشین از این موافقت اصولی بهره مند شوند.

این در حالی است که بنابر شواهد ظاهراً تا به حال تنها ۶ شرکت موفق شده اند در این زمینه با اپراتور های موبایل قرارداد امضا کنند و به زودی پروانه ی این ۶ شرکت در این زمینه صادر خواهد شد.

طبق مصوبه ی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، شرکت های متقاضی برای عقد قرارداد اولیه با اپراتور های موبایل تنها تا سوم آبان ماه فرصت خواهند داشت و تا سوم آذر نیز باید دومین قراردادشان را منعقد کنند.

بر اساس اظهارات صادق عباسی شاهکوه، معاون رگولاتوری، سرشماره ی ۰۹۹۹ به اپراتور های مجازی موبایل تخصیص یافته است.

گفتنی است اپراتور های مجازی تلفن همراه می توانند بدون تجهیزات فیزیکی لازم برای سرویس دهی و با استفاده از تجهیزات دیگر اپراتور های تلفن همراه کشور، با برند خود به ارائه ی خدمات تلفن همراه به علاقمندان بپردازند.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه