طرح ترابردپذیری موبایل وارد فاز تجاری می‌شود

0
141
بهره برداری تجاری از طرح ترابرد پذیری شماره های تلفن همراه (MNP ) با پایان یافتن فاز آزمایشی این طرح، فردا یکشنبه ۳۱ مرداد ماه آغاز می شود.
اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه (MNP) از بیستم تیرماه آغاز شد و طی آن، برای ارزیابی دقیق شرایط و پارامترهای کیفی مورد نظر، هر یک از اپراتورهای تلفن همراه این امکان را داشتند که عملیات ترابرد را برای تعداد معدود و حداکثر یکهزار درخواست انجام دهند.
ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه سرویسی است که به مشترک اجازه می‌دهد بدون تغییر شماره تلفن همراه خود، از خدمات اپراتور تلفن همراه دیگری استفاده کند.
در دوره آزمایشی اجرای این طرح، همزمان با ارزیابی مستمر عملکرد اپراتورها و پایش اقدامات در مرکز ترابرد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، به مرور برخی محدودیت‌ها در تعداد متقاضیان ورودی اپراتورها برداشته شد و هم اکنون راه‌اندازی تجاری این سرویس بدون محدودیت برای تایید تقاضا از سوی مشترکان، قابل انجام است.
از این رو در آستانه فرا رسیدن هفته دولت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد که طرح ترابرد پذیری شماره های تلفن همراه (MNP) را پس از پایان دوره اجرای آزمایشی، در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونان و مدیران کل وزارت و سازمانها و شرکتهای تابعه این وزارتخانه، اپراتورهای تلفن همراه و دست اندرکاران اجرای طرح، اعلام رسمی می کند.
همزمان با آغاز بهره برداری تجاری از طرح MNP قرار است سایر پروژه های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در قالب اعطای پروانه به برخی از فعالان عرصه ICT و اعطای اعتبارنامه به آزمایشگاههای تایید نمونه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات نیز افتتاح شود.
منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه