سال آینده نیمی از موبایل ها به سنسور اثر انگشت مجهز خواهند بود

0
168

بعد از آن که اپل حسگر اثر انگشت را برای اولین بار در آیفون ۵s وارد محصولات خود کرد، دیگر شرکت ها نیز به تبعیت از این کمپانی تلاش کردند چنین قابلیتی را به محصولات خود بیافزایند و به تدریج بهره مندی از این سنسور به یک استاندارد در میان پرچمداران تبدیل شد. حال متخصصین بازار پیش بینی می کنند که در سال آینده شاهد حضور حسگر اثر انگشت در تعداد بیشتری از موبایل های تولیدی خواهیم بود.

بر طبق بررسی های به عمل آمده، در سال ۲۰۱۵ نرخ استفاده از سنسور اثر انگشت در محصولات تولیدی موبایل سازها حدود ۲۰ درصد بوده است، اما از آن تاریخ تاکنون میزان فراگیری این قابلیت هر سال افزایش یافته و پیش بینی می شود عدد مذکور در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۵۰ درصد برسد.

در حال حاضر عجیب نیست که ببینیم قابلیت باز کردن قفل از طریق شناسایی اثر انگشت، در بسیاری از موبایل های میان رده و حتی اقتصادی نیز حاضر باشد، و باید انتظار روزی را بکشیم که به مانند امکانی چون بلوتوث، شاهد حضور این سنسور در تمام تلفن های هوشمند باشیم.

تولید کنندگان مطرح حسگر اثر انگشت در چین و تایوان متمرکز شده اند و بر اساس آمارها به طور میانگین، هر سال حجم فروش آنها دو برابر می شود. در حال حاضر قیمت این سخت افزار حدود ۳ دلار است و پیش بینی شده با افزایش ادامه دار تقاضا باز هم قیمت آن پایین تر رود. همین کاهش قیمت نیز به نوبه خود می تواند به فراگیر شدن بیشتر چنین قابلیتی کمک کند. پس همانطور که در بالا گفتیم، در آینده ای خیلی نزدیک سنسور اثر انگشت چون بلوتوث، به یک استاندارد قطعی و پیش فرض در تمام تلفن های هوشمند بدل خواهد شد.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه