برنامه Artisto فیلترهای مشابه پریسما را بر روی ویدیوها پیاده‌سازی می‌کند

0
175

هرگاه در دنیای تکنولوژی ایده‌ای جدید شکل می‌گیرد، سایرین شروع به کپی برداری و تقلید از آن به شیوه‌های مختلف می‌پردازند و خلاقیت خود را در آن دخیل می‌کنند. اما برنامه Artisto کمی متفاوت با آنچه در اپلیکیشن پریسما (Prisma) دیده بودیم عمل می‌کند و فیلترهای هنری زیبایی را برای ویدیوها به ارمغان می‌آورد.
همانطور که در خبرها دنبال کرده‌اید، اپلیکیشن پریسما به تازگی برای پلتفرم اندروید عرضه شده و در این مدت کوتاه، حجمه کاربران به قدری زیاد بوده که سرورهای این برنامه را با اختلال مواجه ساخته است. پریسما با اعمال فیلترهای گوناگون، تصاویر را به آثار هنری نقاشان بزرگی نظیر ونگوک یا داوینچی می‌کند و حالت هنری به عکس می‌بخشد. همچنین برنامه آلتر (Alter) ویژگی‌های بسیار مشابه پریسما را در خود گنجانده است که کاربر می‌تواند با شخصی سازی آن‌ها، لحظات لذت‌‌بخش‌تری را سپری کند.

برنامه Artisto هم‌اکنون بر روی دو سیستم عامل اندروید و آی او اس در دسترس است و پس از نصب کارکردی طبق انتظارات را ارائه می‌کند؛ گرچه هنوز امکان پیشرفت در آن وجود دارد. کاربران از مدت طولانی لود و پردازش اپلیکیشن و کمبود فیلترهای جذاب گلایه دارند. اما با این وجود نتیجه حاصل رضایت بخش بوده و شاهد ویدیوهای هنری واقعا زیبایی هستیم. احتمالا در آینده‌ای نزدیک شاهد فراگیر شدن استفاده مردم از این اپلیکیشن خواهیم شد و حتی بسیاری از ویدیوهای یوتیوب نیز از آرتیستو بهره خواهند برد.

Artisto-2

نکته منفی که در کنار باگ‌های برنامه Artisto وجود دارد عدم امکان افزودن فیلتر به ویدیوهایی است که قبلا ضبط شده‌اند. بنابراین برای کسب تجربه از نحوه کارکرد برنامه بایستی در همان لحظه به ضبط ویدیو جدید بپردازید. انتظار می‌رود توسعه دهنگان برنامه Artisto در نسخه‌های آتی این موضوع را حل و فصل کنند و آزادی عمل بیشتری برای کاربران ایجاد نمایند.

ناگفته نماند سازندگان پریسما نیز خبر از افزوده شدن امکان فیلم برداری توسط اپلیکیشن خود در آینده نزدیک داده‌اند و شاید بتوان گفت پریسما از همین حالا رقیب سر سختی پیش رو دارد.

myket     googleplay

 

ios

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه