طریقه کنترل از راه دور PC با گوشی و تبلت اندرویدی

0
175

تا به حال برایتان اتفاق افتاده که خارج از منزل باشید و نیاز به دسترسی به کامپیوتر شخصی خود داشته باشید؟ ما با این حس آشنا هستیم و می دانیم این احساس نیاز تا چه اندازه ایی اهیمت دارد. اما خبر خوب اینکه برای شما راه حلی داریم که از طریق آن قادر خواهید بود تا از طریق اسمارتفون و از راه دور به PC خود دسترسی داشته باشید. همانطور که می دانید راه های زیادی برای کنترل از راه دور کامپیوتر شخصی وجود دارد اما در نظر داریم به شما روشی را معرفی کنیم که بر اساس آن نیازی به نصب برنامه غیر ضروری و سنگین بر روی دستگاه اندرویدی ندارد. در این روش می توانید با استفاده از مرورگر Chrome گوشی خود و تنها ده دقیقه زمان امکان دسترسی به کامپیوتر شخصی خود از راه دور را پیدا کنید.

بنابراین اگر در گوشی خود مرورگر کروم را ندارید اول این برنامه را نصب کنید و سپس نسخه Chrome Remote Desktop را بر روی PC خود نصب کنید. پس از نصب این برنامه ها، حساب کاربری خود را به آن اضافه کنید و با اکانت خود وارد گوگل کروم شوید تا مجوزهای لازم را کسب کنید.

remote-desktop-again

حالا زمان آن فرا رسیده تا اتصال از راه دور را در PC خود فعال کنید. می توانید این بخش را از طریق رفتن به “My Computers” و سپس انتخاب “Get started”  برنامه Chrome Remote Desktop host را بر روی دسکتاپ PC خود نصب کنید.

chrome-remote-desktop-3

در نهایت، بعد از فعال کردن کنترل از راه دور از شما در خواست می شود که PIN کد ۶ رقمی انتخاب کنید و مطمئن شوید که شما این پین کد را به خاطر خواهید داشت تا از طریق وارد کردن این کد در موبایل خود بتوانید به PC دسترسی پیدا کنید. وارد کردن PIN  کد می تواند تنها یک بار انجام شود البته تنظیماتی وجود دارد که بر اساس آن می توانید برای هر بار وارد شدن PIN کد را وارد کرد.

پس از انجام این مراحل، برای گوشی یا تبلت خود برنامه Chrome Remote Desktop را با یکی از روش های زیر دانلود کنید. پس از دانلود، برنامه را باز کنید و با همان حساب کاربری که در PC خود استفاده کردید، وارد شوید و همان PIN کد را وارد کنید. حالا نام تمام کامپیوتر های خود را خواهید دید. در واقع برنامه Chrome Remote Desktop برای چند PC متفاوت و کنترل از راه دور آن ها کاربرد دارد.

bazar    myket     googleplay

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه