اپلیکیشن Apple Music برای اندروید سرانجام از حالت آزمایشی خارج شد

0
186

چندین ماه پیش در یک اقدام کم سابقه، اپل اپلیکیشن Apple Music را برای اندروید به صورت آزمایشی منتشر کرد، اکنون نیز ظاهرا این اپلیکیشن به بلوغ رسیده و شاهد خارج شدن اپلیکیشن Apple Music از حالت آزمایشی هستیم.

اگر با سیاست‌های اپل آشنایی داشته باشید، حتما می‌دانید که اپل رسم ندارد اپلیکیشن‌ و سرویس‌های خود را برای پلتفرم‌های رقیب منتشر کند؛ اما این سیاست برای تسخیر بازار موسیقی آنلاین فرق می‌کند و اپل جذب هر چه بیشتر کاربران و رقابت با اسپاتیفای عهد خود را بر سیاست‌های خود ارجح‌تر دید و چند ماه پیش اپلیکیشن Apple Music را به صورت آزمایشی روانه پلتفرم اندروید کرد.

اپل در چند مدت گذشته نشان داده که علاقه به خصوصی به بازار سرویس‌های استریم موسیقی دارد،‌به همین منظور با خرید سرویس Beats Music اقدام به راه‌اندازی سرویسی کرد که اکنون آنرا به عنوان اپل موزیک می‌شناسیم. بازار سرویس‌های موسیقی بازار بسیار پر رقابتی است و اپل برای بیشتر کردن سهم خود از این بازار چاره‌ای به غیر از حضور در پلتفرم اندروید ندید، این‌گونه بود که نسخه اندرویدی اپلیکیشن اپل موزیک منتشر شد.

از آن زمان انتشار نسخه آزمایشی اپل موزیک تاکنون نیز شاهد تغییرات و بهینه‌سازی‌های زیادی در این اپلیکیشن هستیم. در این زمینه می‌توان به ویژگی Android-only اشاره کرد که اجازه می‌دهد اپلکیشن اپل موزیک بین دستگاه اندرویدی و iOS ارتباط برقرار کند. در آخرین آپدیت نیز امکانات جدیدی برای تنظیمات اکوالایزر اضافه شد و در نهایت اپل موزیک اندروید از حالت آزمایشی خارج شد.

جالب اینجاست که نسخه اندروید اپل موزیک امکاناتی دارد که حتی نسخه iOS این اپلیکیشن از آنها محروم است. برای نمونه می‌توان به امکان اضافه کردن ویجت اپلیکیشن بر روی صفحه اصلی گوشی اشاره کرد، این ویجت به کاربر اجازه می‌دهد موسیقی دلخواه خود را از صفحه اول گوشی کنترل کند. از آنجایی که در iOS خبری از ویجت‌ها نیست، چنین ویژگی را نیز شاهد نیستیم.

google play    myket

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه