چگونه گوشی هوشمند قدیمی خود را به یک دوربین امنیتی تبدیل کنیم؟

0
159

به کار گیری فناوری‌های نوین می‌تواند به موازات آسان کردن برخی امور،ضریب امنیت انجام آن‌ها را هم افزایش دهد. به طور مثال امروزه گجت هایی همچون Nest Cam و Canary به بازار عرضه شده‌اند که بدون نیاز به نصب و راه‌اندازی تجهیزات شبکه و یا دکل‌های ارتباطی، امکان نظارت لحظه‌ای بر مکان‌های دلخواه از جمله خانه یا دفتر کارتان را امکان‌پذیر می‌کند.

البته بدیهی است که استفاده از دستگاه‌ها و گجت‌های امنیتی این دست، مستلزم صرف هزینه گزافیست که ممکن است برای همگان مقدور نباشد. در هر حال اگر خواهان راه‌اندازی سیستم نظارت لحظه‌ای بر مکان‌های دلخواه از طریق  گوشی هوشمند یا تبلت قدیمی خود هستید ما را در ادامه در فارنت همراه فرمایید.

قبل از شروع باید یادآور شویم که در این روش برخورداری از گوشی یا تبلتی که قادر به نصب نرم‌افزارهای مورد نیاز باشد و یک اتصال دائم اینترنت اجباری است.

در حال حاضر اپلیکیشن‌های پولی از قبیل iCam و Presence برای پلتفرم اندروید و iOS توسعه یافته‌اند که قادر هستند به صورت دائمی تصاویر ضبط شده از طریق گوشی همراه شما را به صورت استریم پخش کنند و یا اینکه بر روی سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری ضبط کنند، با این حال ما در این آموزش از یک اپلیکیشن رایگان به نام Perch استفاده خواهیم کرد.

بر این اساس  ابتدا برنامه مورد نظر را دریافت و پس از نصب و راه‌اندازی، در صفحه شروع آن یک اکانت ایجاد کنید تا در هر زمان و مکانی که مایل بودید بتوانید بر تمامی گجت‌های خود نظارت داشته باشید. بدین منظور از میان گزینه‌های صفحه شروع به کار اپلیکیشن، گزینه Set up as a camera را انتخاب کرده، نام گوشی را بر اساس سلیقه خود انتخاب کرده و سپس مشخص کنید که تصاویر به وسیله کدام دوربین (سلفی یا اصلی) ثبت شوند و اینکه خواهان ضبط صدا هم هستید یا خیر.

google play  myket

ندا احمدی
سلام ندا احمدی هستم متولد 69 در خبرگزاری همراه به عنوان یک نویسنده در کنار شما عزیزان هستم.

ارسال نظر و یا دیدگاه