ریز مصرف اینترنت موبایل ارائه شود

0
157

برخی مشترکان اینترنت موبایل می‌گویند در حالیکه میزان مصرف اینترنت موبایل نسبت به قبل تغییر محسوسی نداشته، اما حجم بسته‌های اینترنت آنها در زمان کوتاه‌تری به پایان می‌رسد.

گلایه از اتمام زودتر از انتظار حجم بسته‌های اینترنت موضوع تازه‌ای نیست. این گلایه پیش‌تر در اینترنت ثابت (ADSL) مطرح بود و با ورود اینترنت پرسرعت نسل ۳ و ۴ موبایل توسط مشترکان موبایل نیز مطرح شد.

این گلایه از سوی مشترکان تمامی اپراتورهای تلفن‌همراه شنیده می‌شود و پاسخ مشترک مدیران اپراتورها تغییر سبک استفاده از اینترنت در نتیجه افزایش سرعت و اتصال و به روزرسانی ناخواسته برخی برنامه‌ها به اینترنت است.

اما اخیرا بار دیگر گلایه از اتمام زودهنگام بسته‌های اینترنت موبایل بالا گرفته است. همچنان که پس از تغییر اخیر بسته‌های اینترنت اپراتور اول برخی مشترکان این اپراتور که از بسته ماهانه ۱ گیگ ۱۰ هزار تومان استفاده می‌کردند اعلام کردند در حالی که تغییر چندانی در مصرف‌شان ایجاد نشده اما بسته‌ها طی چند روز به پایان می‌رسند که با اتمام حجم روزانه امکان استفاده از یک گیگ حجم شبانه نیز از بین خواهد رفت. اتمام بسته‌های یک گیگی حتی به چندین نوبت در ماه نیز می‌رسد.

همچنین برخی دیگر از مشترکان این اپراتور نسبت به اتمام حجم بسته‌های ۲ گیگ این اپراتور نیز گلایه دارند. آنها می‌گویند حتی با کنترل میزان مصرف، بسته‌های ۲ گیگ نیز به سرعت تمام می‌شوند و نیاز به تمدید طی ماه پیدا می‌کنند.

این گلایه از سوی مشترکانی که مصرف اینترنت زیاد دارند مطرح نشده است زیرا مشترکان پرمصرف منطقی است که باید بسته‌های پرحجم‌تری متناسب با نیاز خود را انتخاب کنند.

طرح این موضوع از سوی مشترکان کم مصرف است که شائبه اتمام زودتر از انتظار بسته‌های اینترنتی بدون مصرف واقعی را تقویت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری همراه از فارس، هم اکنون تمامی اپراتورهای تلفن همراه برنامه برای مشاهده مصرف اینترنت ارائه داده‌اند که اما این برنامه در برخی اپراتورها نیاز مشترکان را برآورده نمی‌کند. در برنامه ۲ اپراتور تنها میزان حجم مصرف شده و میزان حجم باقی مانده نشان داده می‌شود و ابهام اصلی مشترکان درباره اینکه میزان حجم مصرف شده در چه زمان‌هایی استفاده شده همچنان بدون پاسخ است. تنها اپراتور اول امکان مشاهده زیرمصرف را فراهم کرده است که با توجه به اشتراک این اشکال بین اپراتورها، بهتر است برای  مشاهده ریزمصرف اینترنت مشترکان موبایل توسط اپراتورهای دیگر نیز چاره‌ای اندیشیده شود.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه