اپلیکیشن SwiftKey به اشتباه آدرس ایمیل و شماره تلفن کاربران خود را لو داده است

0
164

SwiftKey کیبورد بسیار قدرتمندی است که از بهترین الگوریتم‌های تشخیص کلمات و اصلاح آن‌ها استفاده کرده و از ویژگی سوایپ و زبان فارسی نیز به خوبی پشتیبانی می‌کند. از هفته گذشته برخی کاربران این کیبورد متوجه پیش‌بینی‌های عجیبی شدند که بعضاً در زبان‌های خارجی و گاهی هم حاوی آدرس‌های ایمیل مختلف و شماره تلفن‌هایی بود که هیچ‌گاه تایپ نکرده بودند.

به نظر می‌رسد ریشه مشکل در سرویس همگام‌سازی ابری این اپلیکیشن بود که برخی کاربران اطلاعات مربوط به کلمات و عبارات تایپ شده سایر کاربران را دریافت می‌کردند. با وجود این‌که این مشکل در نگاه اول بی‌خطر به نظر می‌رسد اما هیچکس دوست ندارد آدرس ایمیل و یا شماره تلفنش بدون اجازه او از گوشی همراه فرد دیگری سر در بیاورد.

SwiftKey ادعا می‌کند این مشکل تنها گریبان‌گیر تعداد بسیار محدود و اندکی از کاربران شده و به همین دلیل به‌صورت موقتی همگام‌سازی ابری را متوقف کرده و پیش‌بینی آدرس ایمیل را نیز غیرفعال کرده است. این شرکت از کاربرانی که با چنین مشکلی مواجه می‌شوند تقاضا کرده تا اطلاعات بیشتر را به آدرس ایمیلreviews@swiftkey.com برای بررسی بیشتر ارسال کنند. به این ترتیب اگر از کاربران این کیبورد هستید بهتر است در تایپ عبارات حساس بیشتر دقت کرده و یا بخش همگام‌سازی ابری را به کل غیرفعال کنید.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه