همراه اول به خاطر پیام ترابرد از رگولاتوری اخطار گرفت

0
194

همراه اول قبل از برقراری تماس افراد ترابرد شده در ترابردپذیری، یک پیام را دوبار پخش می‌کند و پس از آن بوق آزاد یا اشغال می‌زند. این پیام بسیاری از مخاطبین ترابردکرده و افرادی که با آنها تماس می‌گیرند را اذیت می‌کند. نکته جالب اینکه این پیام برای کاربران همه‌ی اپراتورهایی که با شماره‌ی ترابرد شده تماس می‌گیرند پخش می‌شود.

ما این موضوع را از رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیگیری کردیم تا ببینم این پیام قانونی است و اپراتور می‌تواند افراد را ثانیه‌ها به شنیدن این پیام مجبور کند؟

علی اصغر عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد پخش این پیام برای اپراتورها به خبرنگار خبرگزاری همراه گفت: «ما در مورد این پیام به اپراتور مورد نظر اخطار داده‌ایم.»

عمیدیان در مورد اینکه پخش این پیام ادامه پیدا می‌کند یا برداشته می‌شود به خبرنگار خبرگزاری همراه پاسخ داد: «این پیام باید برداشته شود و اپراتور مورد نظر این کار را خواهد کرد.»

رئیس رگولاتوری در مورد اینکه کاربران در مرحله‌ی آزمایشی از روند ترابردشان خبر نداشته و علت را نمی‌دانند هم توضیح داد: «پس از افتتاح رسمی سامانه‌ای در سایت رگولاتوری قرار می‌گیرد که به کاربران اطلاع می‌دهد که ترابردشان در چه مرحله‌ای قرار دارد و در صورت عدم تأیید علت این کار چیست. این سامانه پس از اجرای رسمی در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.»

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه