لومیاهای مایکروسافت در سراشیبی سقوط

0
149

مایکروسافت سیاست خود را در ارتباط با تولید گوشی‌های هوشمند تغییر داده است و احتمالا به‌زودی شاهد کم شدن بیتشر و حتی به صفر رسیدن فروش لومیاهای ویندوز فونی خواهیم بود.
اگرچه مایکروسافت در سه ماهه دوم سال جاری گزارش فروشی از گوشی‌های لومیا خود منتشر نکرد اما از گزارش کلی منتشر شده نیز می‌توان به آمار فروش این گوشی‌ها پی برد. در این گزارش مایکروسافت گفته، در سال گذشته (از اول ژوئیه ۲۰۱۵ تا آخر ژوئن ۲۰۱۶) ۱۳٫۸ میلیون گوشی از سری لومیا به فروش رسانده است.

مایکروسافت در سال گذشته آمار رسمی فروش لومیاهای خود را به تفکیک سه ماهه اول، دوم و سوم اعلام کرده است به همین خاطر مشخص کردن میزان فروش لومیاها در سه ماهه چهارم تنها به یک تفریق نیاز دارد. این شرکت درسه ماهه اول ۵٫۸ میلیون گوشی، سه ماهه دوم ۴٫۵ میلیون گوشی و سه ماهه سوم ۲٫۳ میلیون گوشی فروخته است.

با یک حساب و کتاب ساده می‌بینیم که مایکروسافت در سه ماهه چهارم سال مالی اعلام شده تنها ۱٫۲ میلیون گوشی از سری لومیا فروخته است. آمار فروش گوشی‌های مایکروسافت دور از انتظار نیست وقتی که می‌بینیم این شرکت سیاست خود را در ارتباط با گوشی‌های هوشمند تغییر داده و دیگر روی تولید این گوشی‌ها تمرکز نمی‌کند. با این روند می توان انتظار داشت که مایکروسافت در فصل های آینده هیچ گوشی هوشمندی به فروش نرساند.

شایعاتی به گوش می‌رسد که این شرکت در سال ۲۰۱۷ با گوشی هوشمند از برند سرفیس، دوباره به بازار گوشی‌های هوشمند باز می‌گردد.

نظر شما چیست؟ آیا مایکروسافت پس از شکستی که در بازار گوشی‌های هوشمند داشت می‌تواند دوباره با سرفیس فون به موفقیت دست یابد؟

باسلام. علی هستم.. یکی از همراهان کوچک شما در این وب سایت. افتخار این رو دارم که در خدمت شما دوستان و بزرگواران باشم. دوستان عزیز، لطفا دیگاه های خودتان را ارائه دهید تا در بهتر شدن مطالب سایت به ما کمک کنید. با تشکر

ارسال نظر و یا دیدگاه