این هفته از «بلوتوث ۵» رونمایی می‌شود

0
182

بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های انجام شده گفته می‌شود که همین هفته به صورت رسمی از بلوتوث ۵ رونمایی خواهد شد.

کارشناسان سعی کرده‌اند در این نسخه از فناوری ارتباطی بلوتوث سرعت انتقال داده نسبت به نسخه کنونی را به میزان قابل ملاحظه افزایش دهند. این طور که گفته می‌شود، فناوری ارتباطی بلوتوث ۵ نسبت به نسخه کنونی چهار برابر سریع‌تر اطلاعات را جابه‌جا می‌کند.

خبرهای مربوط به این نسخه از فناوری ارتباط مذکور از سوی «مارک پاوِل» مدیر گروه سهامی خاص بلوتوث منتشر شده است. او اوایل هفته گذشته با انتشار خبری اعلام کرد نسل بعدی این فناوری در تاریخ ۱۶ ژوئن طی کنفرانس مطبوعاتی Discover Blue در شهر لندن معرفی می‌شود.

مراکز خبری می‌گویند بلوتوث ۵ باعث خواهد شد فناوری ارتباطی بلوتوث بیش از هر زمان دیگر کاربرد داشته باشد. در مدل کنونی دستگاه‌های موبایلی که در نزدیکی یکدیگر قرار دارند می‌توانند با استفاده از فناوری ارتباطی بلوتوث اطلاعات مورد نظر را رد و بدل کنند.

ولی مدل جدید این فناوری می‌تواند کاربردهای بیشتری داشته باشد و به عنوان مثال در فروشگاه‌ها، استادیوم‌ها، گالری‌ها، موزه‌ها، و بسیاری دیگر از مراکز عمومی مورد استفاده قرار بگیرد تا به صورت خودکار حجم کوچکی از داده‌ها شامل انواع اطلاعات مختلف در مورد مکان  عمومی را در اختیار کاربران بگذارد.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه