آشنایی با راههای کاهش عوارض امواج گوشی های تلفن همراه

0
165

بدون شک امروزه و با گسترش روزافزون تکنولوژی و ارتباطات بی سیم، بسیاری از ما همواره در معرض امواج الکترومغناطیسی با طول موج های گوناگون قرار داریم؛ در همین راستا بد نیست بدانید که در حال حاضر در جهان حدود ده میلیارد نفر از تلفن همراه استفاده می‌کنند و تنها همین رقم کافیست تا بتوان تصور کرد که ما در چه دنیایی از امواج تلفن‌ های همراه زندگی می‌ کنیم.

اما آیا موبایل تنها در زمان استفاده و صحبت کردن با آن ضرر دارد؟ هرچند بسیاری از شما عزیزان هرگز دلتان نمی خواهد طی صحبت های طولانی با تلفن همراه تحت تاثیر امواج خطرناک این وسیله قرار بگیرید اما گفتنی است که حمل کردن گوشی های هوشمند نیز ضرر دارد، حتی اگر ۳۰ سانتی متر هم از شما فاصله داشته باشد؛ زیرا که امواج الکترومغناطیس حدود ۴۰۰ هزار Pw/M2 در هر لحظه با بدن اصابت می‌ کند.

جدا از تمامی این جنجال ها و از آن جایی که استفاده از تلفن همراه را نمی توان کنار گذاشت، پس تصمیم گرفتیم تا شما را با مهم ترین روش‌ های کاهش امواج زیان‌ بار تلفن‌ های همراه آشنا کنیم:

– قطعا یکی از مهم ترین و کارآمدترین روش برای کم کردن مضرات ناشی از امواج تلفن همراه، کاهش مدت زمان مکالمه می باشد؛ مطالعات منتشره در این زمینه حاکی از آن است که اگر شما بیش از دو دقیقه با تلفن همراه صحبت کنید، امواج مغزی شما تحت تاثیر امواج تلفن همراه قرار می‌ گیرد.

– مراقب کودکان خود باشید تا حتی الامکان از تلفن های همراه استفاده نکنند زیرا که مغز کودکان در حال رشد بوده و اثر امواج تلفن همراه بر آن ها حدود پنج برابر بیشتر می باشد.

– از آن جایی که بافت های بخش پایینی بدن قابلیت بیشتری در جذب اشعه های مضر تلفن همراه نسبت به بافت های سر و صورت دارد، پس بهتر است محل دیگری به جز جیب شلوار و یا روی کمربند برای قرار دادن گوشی خود پیدا کنید.

– بیشترین میزان اشعه زمان برقرار شدن ارتباط صورت می گیرد و به همین دلیل است که حتما می بایست پس از برقراری ارتباط، موبایل را روی گوشتان قرار دهید.

– به دلیل آن که محفظه های فلزی اثر امواج تلفن همراه را چندین برابر افزایش می دهد، هرگز از این پوشش ها استفاده نکنید.

– با توجه به این که امروزه در سایت های مختلف اینترنتی لیست های متفاوتی از میزان امواج تابش داده شده توسط تلفن های مختلف وجود دارد، می توان با مراجعه به چنین لیست هایی از تلفن های همراه با میزان تابش امواج ضعیف تر استفاده کرد.

– استفاده از یک هدست سیم دار (نه بلوتوث هندزفری) نیز می تواند میزان تاثیرگذاری امواج تلفن همراه بر روی مغز را کاهش دهد.

– برای کاهش تماس با امواج مضر می توانیم از تلفن های بلندگو دار استفاده کنیم؛ زیرا که در این شرایط فاصله میان گوش و تلفن همراه افزایش یافته و بدون شک از تاثیرگذاری امواج بر روی مغز می کاهد.

– عدم پوشاندن آنتن موبایل نیز چون باعث افزایش انتشار پرتوها می گردد، یکی از دلایلی است که راه حل ساده و موثری بر کاهش عوارض امواج موبایل محسوب می شود.

علاوه بر موارد فوق سایر نکاتی که به کاهش آثار مخرب امواج تلفن های همراه کمک شایانی می کند، عبارت است از: استفاده از موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان، دور نگه داشتن موبایل از خود به هنگام خواب، عدم استفاده در پمپ بنزین به دلیل داشتن پرتوهای قوی امواج الکترومغناطیس و احتمال ایجاد جرقه، دوری خانم های باردار و بیماران خاص از گوشی هوشمند، فاصله با اعضای اصلی بدن (مانند قلب، مغز و اندام پایین تنه)، استفاده کمتر از اینترنت موبایل، استفاده موبایل در فضاهای آزاد و دارای آنتن دهی کافی.

باسلام. علی هستم.. یکی از همراهان کوچک شما در این وب سایت. افتخار این رو دارم که در خدمت شما دوستان و بزرگواران باشم. دوستان عزیز، لطفا دیگاه های خودتان را ارائه دهید تا در بهتر شدن مطالب سایت به ما کمک کنید. با تشکر

ارسال نظر و یا دیدگاه