iOS 10 و هشدار به کاربران در رابطه با شبکه‌های ناامن وای‌فای

1
153

اتصال به شبکه وایرلس یک راه عالی برای صرفه‌جویی در مصرف دیتا سیمکارت و استفاده از آن در زمان مورد نیاز است، اما بعضی مواقع اتصال به شبکه وای‌فای ایده خوبی نیست. برای مثال وجود وای‌فای عمومی یک ویژگی خوب است ولی می‌تواند خطرناک نیز باشد به این معنی که سایر کاربران قادر به استفاده از آن هستند و اگر آسیبی در این شبکه عمومی وجود داشته باشد، امکان هک شدن گوشی‌ هوشمند یا لپ‌تاپ شما وجود دارد.
موضوع مطرح شده در قبل به معنای خطرناک بودن همه شبکه‌های وای‌فای عمومی نیست، بلکه امکان وجود آسیب‌ در آن‌ها را مطرح می‌کند. اپل امیدوار است در سیستم‌عامل iOS ۱۰ کاربران خود را در موقع اتصال به شبکه ناامن، مطلع کند. این امر، از طریق یک پیام هشداردهنده به کاربر در زمانی که به یک شبکه باز متصل است، اطلاع ‌داده می‌شود.
این پیام هشداردهنده، زیر قسمت تنظیمات وای‌فای به کاربر نمایش داده خواهد شد و این تنها یک پیام هشداردهنده است و اتصال شما را قطع نخواهد کرد. این پیام به کاربر توصیه می‌کند که در صورت امکان روترهای خود را با رمزگذاری AES پیکربندی کند. این قابلیت در صورتی مفید خواهد بود که شما در خانه وای‌فای خود را رمزگذاری نکرده باشید یا در خانه کسی باشید که شبکه آن نیز رمزگذاری نشده باشد.

باسلام. علی هستم.. یکی از همراهان کوچک شما در این وب سایت. افتخار این رو دارم که در خدمت شما دوستان و بزرگواران باشم. دوستان عزیز، لطفا دیگاه های خودتان را ارائه دهید تا در بهتر شدن مطالب سایت به ما کمک کنید. با تشکر

1 نظر

ارسال نظر و یا دیدگاه