دانگرید از iOS 10 به ۹٫۳٫۲ بدون از دست دادن اطلاعات

0
201

همانطور که مطلع هستید اپل به تازگی نسخه بتای پلتفرم iOS 10 خود را منتشر کرده است و به همین دلیل بسیاری از کاربران این نسخه را نصب کرده اند تا زودتر از دیگران بتوانند به قابلیت‌های جدید دسترسی داشته باشند اما ممکن است پس از چند روز از عملکرد بزرگ‌ ترین بروزرسانی اپل که مراحل آزمایشی را سپری می‌ کند، راضی نباشند و به همین دلیل امروز نحوه بازگشت به iOS 9.3.2 را بدون از دست دادن اطلاعات به شما آموزش می‌ دهیم.

گفتنی است هرچند نصب نسخه بتای آی او اس ۱۰ کار دشواری نیست اما باید توجه داشته باشید که این نرم افزار هنوز به طور کامل آماده نشده و برای استفاد روزانه شما مناسب نمی باشد؛ به همین دلیل پیشنهاد می کنیم اگر پس از تست نسخه بتا iOS 10 و کنترل اشتیاق خود به عنوان تست کننده جدید ترین نسخه آی او اس قصد دانگرید به نسخه اصلی و پایدار iOS 9.3.2 را دارید، مراحل زیر را دنبال کنید.

از آن جایی که در حال حاضر سرورهای اپل iOS 9.3.2 را تایید می‌ کنند، متاسفانه امکان بازگشت به نسخه‌ های دیگر وجود ندارد و به همین دلیل فقط می‌ توانید بکاپی که با گوشی یا تبلت اپلی دارای iOS 9.3.2 تهیه کرده‌ اید را بازگردانی کنید.

– در گام نخست و پیش از هر اقدامی فراموش نکنید که از فایل‌ های شخصی خود بک‌ آپ تهیه نمایید و پس از آن نوبت به آن می‌ رسد که سرویس Find My iPhone را خاموش کنید.

– سپس می بایست فریمور ۹٫۳٫۲ متناسب با دستگاه را دریافت و بعد از آن دیوایس خود را با کابل USB به کامپیوتر متصل کنید.

– در این مرحله نوبت به عملیات اصلی می‌ رسد و پس از شناسایی دستگاه توسط آیتیونز (آخرین نسخه آیتونز را نصب کنید)، باید به حالت DFU یا Device Firmware Update وارد شوید؛ بدین منظور دکمه پاور و هوم آیفون (و یا آیپدتان) را به مدت ده ثانیه همزمان با هم نگه دارید و سپس در حالی که دکمه هوم را نگه داشته اید، دکمه پاور را رها کنید تا زمانی که دیوایس شما توسط آیتیونز در حالت Recovery Mode شناخته شود.

 

– حال آیتونز به شما می‌گوید که دیوایس شما در حالت ریکاوری شناخته شده و نیاز است که برای فعال سازی مجدد آن، سیستم عامل آی او اس دیوایس مربوط را ریستور کنید؛ برای این کار باید کلید Option در رایانه‌ مک و یا کلید Shift در رایانه‌ ویندوزی را بفشارید و همزمان با این کار بر روی Restore کلیک کنید.

– در آخر هم باید فایل ipsw مربوط به iOS 9.3.2 را مسیریابی کرده و با زدن دکمه Open آن را در دستگاه اپلی نصب کنید.

هم چنین پس از بازگشت به نسخه‌ قبلی iOS در نرم‌ افزار آیتونز بر روی دکمه‌ …Restore iPhone کلیک و فایل پشتیبان‌ گیری شده‌ متناسب با دستگاه خود را انتخاب کنید.

جهت دانلود فایل ipsw مربوط به دوایس خود به لینک زیر مراجعه کنید:

https://ipsw.me

باسلام. علی هستم.. یکی از همراهان کوچک شما در این وب سایت. افتخار این رو دارم که در خدمت شما دوستان و بزرگواران باشم. دوستان عزیز، لطفا دیگاه های خودتان را ارائه دهید تا در بهتر شدن مطالب سایت به ما کمک کنید. با تشکر

ارسال نظر و یا دیدگاه