همراهی شرکت اپل در امور پزشکی

2
157

اسفند سال گذشته، اپل از یک پلتفرم پزشکی به اسم ReaserchKit رونمایی کرد. این پلتفرم قرار است به شرکت‌های مختلف اجازه دهد تا از آیفون، به عنوان ابزاری برای بررسی وضعیت سلامت افراد و مطالعات پزشکی استفاده کنند. اپل به تازگی اولین همکارش را برای این پلتفرم پیدا کرده است. شرکت انگلیسی GlaxoSmithKline خبر از استفاده از پلتفرم ResearchKit برای انجام مطالعات پزشکی روی روماتیسم مفصلی داده است. این خبر، برای اپل که تا به امروز به دنبال شرکت‌های مختلف پزشکی برای استفاده از ResearchKit بود، خوشایند به نظر می‌رسد.

شرکت دارویی GlaxoSmithKline قرار است از پلتفرم ResearchKit برای ساخت یک اپ آیفون استفاده کند. این اپ برای مطالعات سه‌ماهه‌ای استفاده خواهد شد که در آن، از سنسورهای آیفون برای بررسی علائم روماتیسم مفاصل، مثل درد و خستگی استفاده می‌شود. طبق گزارشی که خبرگزاری Bloomberg منتشر کرده، افراد گوشی را در دست‌شان می‌گیرند و حرکاتی که از آن‌ها خواسته شده را انجام می‌دهند.

شرکت GSK معتقد است که با استفاده از پلتفرم ResearchKit و آیفون، می‌توانند در هزینه‌های پزشکی‌شان صرفه‌جویی کنند. هم‌چنین بیماران می‌توانند بدون اینکه به کلینیک‌ها مراجعه کنند و فقط با استفاده از یک آیفون، در خانه بررسی شوند.

اپل در چند سال اخیر، حرکت‌های مختلفی برای ورود به صنعت سلامت انجام داده است. اپل واچ این شرکت می‌تواند ضربان قلب افراد را محاسبه کند و اپ Health هم داده‌های مختلفی را از وضعیت سلامت افراد، در خودش جای می‌دهد.

باسلام. علی هستم.. یکی از همراهان کوچک شما در این وب سایت. افتخار این رو دارم که در خدمت شما دوستان و بزرگواران باشم. دوستان عزیز، لطفا دیگاه های خودتان را ارائه دهید تا در بهتر شدن مطالب سایت به ما کمک کنید. با تشکر

2 نظرات

ارسال نظر و یا دیدگاه