پلمپ دو فروشگاه اپل در تهران

0
180

طبق گفته رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی،دو فروشگاه اپل مرتبط با شرکت‌های مدعی نمایندگی محصولات اپل در تهران پلمپ شدند.دلیل این کار، عدم تمدید مجوز واردات غیر مستقیم و ابطال آن است.

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی خبر از پلمپ شدن دو فروشگاه مدعی نمایندگی گوشی‌های آیفون خبر داد و بیان کرد:این دو فروشگاه در گذشته مجوز نمایندگی غیرمستقیم برای محصولات اپل را داشتند که مجوز آنها اکنون باطل شده است.

غلامحسین کریمی خراسانی ادامه داد:سازمان صنعت، معدن و تجارت این اختیار را دارد که درباره‌ی مجوز صادره تحقیق و در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین مقرر شد از فعالیت دیگر واحدهای عرضه‌کننده گوشی‌های آیفون جلوگیری نشده و برخورد تنها با فروشگاه‌های این دو شرکت مدعی نمایندگی انجام شده است.

وی تشریح کرد:با آغاز طرح ربجیستر کردن گوشی موبایل از اول مردادماه، درباره‌ی تمام برندهای گوشی موبایل که شماره سریال ثبت شده نداشته باشند، امکان برخورد وجود دارد و فروشگاه‌های عرضه‌کننده نمی‌توانند هیچ برندی را بدون ثبت در سامانه‌ی وزارت صنعت، معدن و تجارت عرضه کنند. در صورت عدم ثبت امکان برخورد با فروشگاه‌های متخلف وجود دارد.

منوچهر اکسنش
منوچهر اکسنش هستم فعالیت رسمی خودم را در بستر اینترنت از سال 85 آغاز کردم و سال 88 اولین وبسایتم را با آدرس تلویزیون دات آی آر به ثبت رساندم و حالا هم که در خدمت شما عزیزان هستم

ارسال نظر و یا دیدگاه